ESILEHT
PUUKUJURID
PROGRAMM
TOETAJAD
GALERII
OKSJON
PUUKUJURITELE
PEALTVAATAJATELE
VABATAHTLIKELE
KÄSITÖÖMÜÜJATELE
VARBOLA MAALINNUS
UUDISED
ARHIIV
KONTAKT

Varbola Puu tuleb mitme muudatusega

XIX korda toimuva Varbola Puu korralduses on seekord mitmeid muutusi. 4.–8. augustini peetavatest puupäevadest annavad ülevaate projektijuht Piret Linnamägi ja peakorraldajana esimesed tuleristsed saav Märt Linnamägi.

Miks andis ema teatepulga pojale üle, kuigi teie pere on puupäevade korraldamisel kogu aeg nagunii rakkes olnud?
Piret Linnamägi: Ennekõike on selleks soov teha muudatusi, et järgmisel aastal peetavatele 20-ndatele puupäevadele väärikalt vastu minna.
Märt Linnamägi: Varbola Puu korraldamisel on sellel aastal mitmeid muutusi, millest esimene oli Piretiga peakorraldaja rolli vahetamine. Viimastel aastatel on ürituse korraldamine jäänud suuremas osas meie perekonna kanda ning see lihtsustas minu otsust võtta vastutusrikas peakorraldaja roll. Tahan puupäevadel läbi viia teatud muudatusi, mis annaks toimuvale uut hingamist. Meile mõlemale oli kohtade vahetus loogiline samm. Olen puupäevade korraldamise juures olnud juba päris poisikesest peale ning aidanud kõikvõimalike abitööde tegemisega. Kui oled elus mõne ettevõtmisega väga lähedalt seotud, siis näed ka kõrvalt, mis on selle plussid ja miinused. Tagasiside eri pooltelt on pannud mõtted liikuma, millised võimalused on puupäevi edukamalt läbi viia. Tahet ja mõtteid on peas palju, mida soovin ellu viia. Mulle on hästi palju jõudu ja energiat andnud eelkõige skulptorite tagasiside, sest just nemad on Varbola puupäevade sangarid, kes loovad puunottidest imelisi kunstiväärtusi ja panevad sinna sisse oma hinge ning energia.

Kui palju osalejaid ja millistest riikidest seekord ootate?
Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis on oodata Varbola linnusele umbes 35 skulptorit kaheksast välisriigist: Soomest, Venemaalt, Leedust, Poolast, Valgevenest, Ukrainast, Saksamaalt ja Prantsusmaalt. Kohal on suurem osa Eesti skulptoreid, kes ise nimetavad endid ka vigursaagijateks. Jooksvalt täiendame registreerunute nimekirja nii kodulehel kui ka Facebookis. Kodulehelt saab ka paljude tegijate kohta lisainfot. Seda tasub uurida, sest välisriikidest tuleb osalema mitu maailmas väga kõrgelt tunnustatud ja auhinnatud kujurit. Osalejad alustavad tööd juba teisipäeval, 4. augustil ehk varasemast päev varem.

Kas senine aeg (kolmapäevast laupäevani) jäi napiks?
Puupäevade pikendamine päeva võrra oli vajalik samm, et anda võimalus tegijatel ette võtta veel suuremaid ja keerulisemaid töid. Minu silmis on Varbola Puu osalejatele eelkõige õppimise ja iseenda arendamise koht. Korraldajatena tahame neile pakkuda võimalikult häid tingimusi. Siia tuleb kokku väga erineva taustaga tegijaid – nii täiesti algajaid, kui juba professionaale.

Märjamaa Nädalaleht