ESILEHT
PUUKUJURID
PROGRAMM
TOETAJAD
GALERII
OKSJON
PUUKUJURITELE
PEALTVAATAJATELE
VABATAHTLIKELE
KÄSITÖÖMÜÜJATELE
VARBOLA MAALINNUS
UUDISED
ARHIIV
KONTAKT

Varbola maalinnuses algab taas puuinimeste laulupidu


Juba 17. korda peetakse Varbola linnamäel rahvusvahelisi puupäevi. Iga kord püütakse seda teha omamoodi, et tuua üritusse sisse uut hõngu. Nii nagu ikka on pearõhk puuskulptuuride valmistamisel ja neil inimestel, kes neil neljal suvepäeval puupakkudest imelisi kujusid loovad.

Aga ilma kultuuriprogrammita puupäevad taas pole. Kuna sel aastal on kultuuripärandi aasta, siis on ka kultuuriprogramm kokku pandud teismoodi, kui tavaliselt. On erinevate põlvkondade rahvatantsu etteastete päev. Üles astuvad Alu ja Lelle rahvatantsurühmad ning Kehtna lastaia Siller mudilaste rahvatantsurühm. Esindatud on ka kodukant ja sel aastal on selleks Marikase moe ja tantsukoolis tantsivad Varbola rahvamaja shõutantsijad. Ka peaesinejad on sel aastal nooremapoolsed. Ilusat ja mitmekesist muusikat loob vokaalansambel GREIP Pärnust ning meie oma üha rohkem kuulsust koguv ja mööda vabariiki üritustel esinev ansambel MOONSHINE. Neil, kes igatsevad taga reedeseid tantsuõhtuid, seda teha ei saa, aga Moonshine muusika järgi on võimalik ka jalga keerutada. Puupäevade formaat ei näe enam ette tantsulist osa, sest skulptorid tahavad linnusel segamatult taieseid valmistada. Ei jää tulemata ka oksjon. Ning loomulikult Raul Meele tuleetendus. Esmakordselt on aga linnuses oma käsitöökoda, kus iga soovija saab puutööd proovida. Lisaks sellele pakuvad ürituse viimasel päeval ehtsat Eesti käsitööd käsitöömeistrid üle vabariigi.

Puupäevade korraldamisel on väga tähtis ka materjal, millest taies valmib. Sel aastal on väga palju väärtpuitu ning tasuks inimestel mõelda, kui nad oksjonile tulevad antud taiese väärtuse üle. Kunstnik on sellega väga palju vaeva näinud ning tuleb kummutada müüt: läheme Varbola puupäevadele, sealt saab skulptuuri poolmuidu kätte. Kunstnikud, kes neljal päeval palehigis vaeva näevad ei ole ära teeninud seda müüti. Ühtekokku on sel aastal lubanud skulptuure tegema tulla kolmekümne kunstniku ringis ja nagu ikka on kohal nii professionaale, kui ka harrastuskunstnikke. Rahva silme all valmivad taiesed. Kohal ollakse taas perekonniti. Õpitakse üksteise käest oskusi. Peab nentima, et nii mõnestki plikatirtsust ja poisist on nüüdseks sirgunud tegijad ja ollakse asunud puukunsti õppima ülikooliski.

Ootame siis kõiki augustikuu teise nädala kolmapäevast laupäevani Varbola linnusele. Ja loomulikult on see üritus taas tasuta!