ESILEHT
PUUKUJURID
PROGRAMM
TOETAJAD
GALERII
OKSJON
PUUKUJURITELE
PEALTVAATAJATELE
VABATAHTLIKELE
KÄSITÖÖMÜÜJATELE
VARBOLA MAALINNUS
UUDISED
ARHIIV
KONTAKT

Varbola linnuses on mootorsaed käima tõmmatud

Kuigi XIX Varbola Puu ametlik avamine toimub alles täna õhtul, oli mootorsaagide häält päeval juba kaugele kuulda. Puukujurid on eilsest saati usinalt tööd teinud.

Osadest puutüvedest on juba täiesti selgesti arusaadavad kujud saanud. Teiste puhul tuleb oma fantaasiat kasutada. Põgusal vaatlusel tundub, et taaskord on populaarsed erinevad loomad. Telkide alt paistavad nii karud kui ka kotkad. Esindamata ei ole jäänud ka populaarsed multikategelased.

Osalejaid tuleb tegelikult veel täna ja homme juurde ning seetõttu Varbola Puu peakorraldaja Märt Linnamägi veel nende päris täpset ja lõplikku numbrit öelda ei oska. Umbkaudselt on puukujude autoreid tänavu 30. Paljud on tulnud koos perekonnaga.

Hiiumaa mees Ivo Mänd on Varbola Puul juba 17. korda. Sel aastal on tema kujude teemaks kaardipõrgu. Mõte tuli talle juhuslikult. Seda ei ole varem tehtud ja nii osutuski see väljavalituks.
Tegelikult, kui temaga vestlesime, istuski ta parasjagu puust toolil, mille seljatugi on risti masti kujuline. Kaugemal seisis veel üks puutükk ning mees ütles, et sellest tuleb midagi kaardipõrgu teemast erinevat. Ta lihtsalt ei tea veel, mis täpsemalt.

Mänd ütles, et kuigi osalejaid on mõnevõrra vähem kui eelmistel aastatel, on seltskond kirju. Eesti kohalike skulptorite kõrval võluvad puust kauneid kujusid välja lausa kuue riigi kunstnikud. Esindatud on Soome, Leedu, Poola, Valgevene, Saksamaa ja Prantsusmaa.

Ilmselgelt kulub neil päevil Varbola linnuses kõige enam just puitu. Märt Linnamägi usub, et kasutatakse ära 1,5-2 rekkatäit puid. Algmaterjal saadakse annetustena. Toetavad nii Märjamaa kui Raikküla vald. Ka Imavere saeveski pani õla alla. „Kui oskad küsida, siis antakse,“ ütles Märt Linnamägi.

Varbola linnuses tehakse viie päeva jooksul kõikvõimalikke erinevaid kujusid. Mõned skulptorid teevad paar suuremat kuju, teised 6-7 väiksemat. Märt ütles, et tema jaoks on oluline tuua fookus esinejate pealt tagasi skulptoritele.

Suur osa puukujuritest ööbib telkides Varbola linnuses. Märt Linnamägi, kes ka ise koha peal ööbib, ütles, et õhtul tekib hoopis teistmoodi melu. Varbola Puu ametlik avamine toimub täna õhtul kell 18.

Raplamaa Sõnumid