ESILEHT
PUUKUJURID
PROGRAMM
TOETAJAD
GALERII
OKSJON
PUUKUJURITELE
PEALTVAATAJATELE
VABATAHTLIKELE
KÄSITÖÖMÜÜJATELE
VARBOLA MAALINNUS
UUDISED
ARHIIV
KONTAKT

Varbola linnuses algas puuskulptuuride sümpoosion

VIDEO NÄHTAVAL SIIN!

Raplamaal, Varbola linnusel algas rahvusvaheline puuskulptuuride sümpoosion, kus valmivad kümned kaunid puukujud võivad leida omaniku laupäeval peetaval oksjonil. Üritusel osaleb 30 skulptorit kuuest riigist.

Puidutööd ja saemürinat armastavad inimesed kogunesid täna Varbola linnusele juba 19. korda. Nende hulgas on neidki, kes hindavad Varbolas valitsevat õhustikku nii kõrgelt, et on peaaegu kõikidel aastatel kohal käinud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Igaühe käest midagi õpid, nii et kui sa siin linnusel teed tiiru ära, siis sa võid siit saada rohkem kui kuskilt kursustelt," kinnitas puuskulptuuride valmistaja Hiiumaalt Ivo Mänd.

"Nii et omamoodi puutööinimeste laulupidu?" küsis ajakirjanik.

"Jah, täpselt. Puutööinimeste laulupidu, kui võrrelda lauljatega neid," vastas Mänd.

Suur osa välismaiseid skulptoreid saabub Varbolasse homme, täna tegid ettevalmistusi vaid külalised Prantsusmaalt. Aga kogunema peaks 30 meistrit kuuest riigist. Eriti võimsalt on esindatud meie oma meretagune riik Hiiumaa, kust on kohale sõidetud lausa perekonniti.

"Viis kuni kuus tööd tuleb meil kokku kamba peale. Mina saen, poeg saeb, tütar lihvib-värvib," kirjeldas puuskulptuuride valmistaja Hiiumaalt Maire Põldma.

"Kui valmis see skulptuur tegelikult on teie peas enne kui tööle asute?" uuris ajakirjanik.

"See on mul valmis juba üsna nädal aega, olen ta läbi mõelnud, olen unes näinud, kuidas ma teen. Nüüd pole muud, kui võta välja," lausus Põldma, kes valmistas perega merineitsi pinki.

"See on minu põhitöö, mul on oma firma ja see ongi minu töö," kinnitas Põldma.

Sümpoosioni peakorraldaja Märt Linnamägi märkis, et kõik valmivad skulptuurid lähevad laupäeval oksjonile. "Puukunst oli, on ja jääb. Ta on looduslik, taastuv allikas, millele antakse uus elu. Ta kaunistab paljude kodusid ja kontoreid. Kes oskavad puukuju väärtustada, siis nemad neid ka endale soetavad," lausus ta.

ERR