ESILEHT
PUUKUJURID
PROGRAMM
TOETAJAD
GALERII
OKSJON
PUUKUJURITELE
PEALTVAATAJATELE
VABATAHTLIKELE
KÄSITÖÖMÜÜJATELE
VARBOLA MAALINNUS
UUDISED
ARHIIV
KONTAKT

XIX VARBOLA PUU 2015
4.-8. augustil 2015
Varbola Linnusel Raplamaal

Esialgne programm ja ajakava

4.–8. august
Puuskulptuuride valmistamine viiel järjestikusel päeval Varbola linnuse sisehoovis

5. august
18:00 Varbola Puu 2015 ametlik avamine

7. august
Käsitööturg linnuse sisehoovis kuni kella 21:00ni.
17:00 Skulptuuride aja peale saagimise võistlus
19:00 Margus Vaheri ja Paul Neitsovi (kitarril) kontsert

8. august
Käsitööturg linnuse sissepääsutee ääres kuni kella 21:00ni.
13:00 Skulptuuride aja peale saagimise võistlus
15:30 Läti Seenior rahvatantsijad
16:00 Varbola Puu 2015 ametlik lõpetamine - Taisto Uuslaili kontsert
17:00 Puuskulptuuride oksjon
19:00 C-Jam'i kontsert I osa
20:00 Männiste Perebänd kontsert
21:00 C-Jam'i kontsert II osa
22:00 Raul Meele tuleinstallatsioon

Üritus on alkoholivaba ja külastajatele tasuta!
Mugavamaks olemiseks kaasa võtta istematt vmt. - kohapeal puuduvad istepingid!
Käsitöö müüjatel vajalik eelregistreerimine!
Korraldajatel on õigus vajadusel programmi muuta!

Lisainfo: Märt Linnamägi
telefon: +372 5556 0125
e-mail: mart.linnamagi @ erametsaliit.eeReedel, 7. augustil kell 19:00 annavad meeleoluka kontserdi laulja Margus Vaher ja kirarrist Paul Neitsov

Margus Vaher on tuntud lüüriliste ja sügava sisuga laulude esitajana. Eelmise aasta algul toimus muusikul ka suur loominguline avanemine ja ta andis välja albumi “Margus Vaher Unleashed”, kus kõlavad ainult tema kirjutatud laulud. Muusiku loomingulisel avanemisel on kolm komponenti: üks müstiline, teine võrdlemisi luuleline ja poeetiline ja kolmas see, et ta otsustas hakata Yes-man'iks…  Margus teeb koostööd ka lauljanna Helen Adamsoniga ja on konkureerinud 2014. aastal kahe looga Eesti Laulule. Margus on andnud ka üksi palju soolokontserte.

Paul Neitsov on ansambel Wilhelm kitarrist ja on Margusega koos musitseerinud veidi üle aasta, olles ainuüksi duoga andnud selle ajaga 40 kontserti. "Ta on kitarrivõlur!”, lisab oma saatja kohta Margus Vaher. Paul Neitsov lõi koos abikaasa Kaisaga popmuusika ansambli Spring Popular. Ansambliga Wilhelm osales aga 2013. aastal Eesti Laulu finaalis. Neitsov on on hinnatud kitarisst ning ta on andnud ka üksi palju soolokontserte.
Laupäeval, 8. augustil kell 16:00 esineb laulja Taisto Uuslail

"Laul ei ole amet või töö, laul on hinge väljendus“ - nii on öelnud muusikat loov laulja Taisto Uuslail. Ta laulab lugusid, mis sündinud elu ringkäigust - kaaslaseks kitarr. Taisto laulud on kogunenud pika aja jooksul ja ajaga muutunud ühes laulja eluga. Ta laulab enda loodud tekste, mis temaga kokku kõlavad. Muusikat on Taisto kasutanud ka tervendavatel seanssidel suunajana ja südame avajana. Hiljuti andis ta välja oma esimese debüütalbumi *Rõõm teeb tuld“ ja plaadiesitluskontserte andnud üle vabariigi. Taisto laulud panevad kuulaja elu üle järele mõtlema ning toovad hinge puhta ja sooja tunde.
Tšellokvartett C-Jam astub kuulajate ette kaheosalise täispika kavaga laupäeval, 8. augustil kell 19:00-20:00 ja 21:00-22:00

Tšellokvartett C-Jam on unikaalne kooslus neljast professionaaslest muusikust, kes juba üheteistkümnendat aastat oma fantastiliste ülesastumistega publikut lummanud nii Eestis kui mujal maailmas. Aasta tagasi oldi kahenädalasel kontserttuuril Hiina Rahvavabariigis. Lisaks kontserditele/kontserttuuridele ja muudele vähegi mõeldavatele kohtadele on mängitud isegi allveelaevadel ja soomustransportööridel. Kvartetis on ühendatud klassikaline keelpillikvartett, improvisatsiooniline bigbänd, metalne ja kaasakiskuv muusika, tundlik ning emotsionaalne tšellokõla. Mängitakse akustiliste pillidega. Kontserte on antud ka elektritšellodel.

Tšellokvartetti kuuluvad Pärt Tarvas, Margus Uus, Daniel-Levi Mägila ja Tõnu Jõesaar. Ansamblis on "Kuninga" auväärse nimetuse saanud Pärt Tarvas, kes on ühtlasi kvarteti asutaja. Pärt ja Margus on koosluses olnud selle ansambli loomisest saadik. Margus Uus, kes just tähistas oma 33. sünnipäeva, ütles, et 1/3 tema elust on kuulunud C-Jamile. Meeste põhitöökohaks on ERSO.

2008. aastal üllitas ansambel oma esimese plaadi "Hit The Chello", milles kõlavad lood on valitud seinast seina, alates rock-muusika legendist Status Quo hittidest ja klassikamuusika uuemate pärlitega.

2004. aastal kokku tulnud kvarteti repertuaari kuuluvad sellised heliloojad nagu Händel, Brahms, Wagner, Popper, Lennon/McCartney, Lloyd Webber, Johann Strauss, Rein Rannap, Raimond Valgre ja ansamblitest AC/DC, Queen, Bon Jovi, Status Que, Boney M jpt.
Perebänd Männisted astuvad Teie ette laupäeval, 8.augustil kell 20:00

Kolmeliikmeline ansambel Kohila lähistelt Viliverest on tegutsenud 2007. aastast saadik ning sellesse kuuluvad pereisa Kaupo, tütar Merit ja poeg Märten. Musikaalne perekond on üles astunud paljudel lavadel. Kaupo musitseerib lisaks laulmisele kitarril ning lisaks laulmisele mängib Merit viiulit. Kitarri mängib ka ansambli noorim Märten, kelle suurimateks hobideks on lisaks laulmisele jalgpall ja näitlemine. Ka Merit näitleb ja tema suurim ja vastusrikkaim ülesastumine on Rahuvsooperis Estonia etenduses Pipi Pikksukk, kus ta nimiosaleisena üles astus. Märten valiti aga paljude kandideerinute seast eelmisel aastal NUKU teatri etendusse "Kapten Granti lapsed" peaossa. Märten on hääle andud ka mitmete multifilmikangelastele nagu "Kalapoeg Nemo" ja "Rio" ning ka reklaamklippides tekste lugenud. Ka Merit on "Rio's" koos vennaga multifilmide kangelastele hääleandmises oma tuleristsed saanud. Märten on  ETV korraldatud Laulukarusell 2015 võitja ja ka publiku lemmik. Perebändina astuti üles ka Perepeo saates ja jäädi poolfinaalis teisele kohale. Merit konkureeris sel aastal ka "Eesti otsib superstaari" saates. Merit, Märten ja Kaupo on solistidena üles astunud pea kõikides Kohilas korraldatud muusikaprojektides.

Ansambel esitab nii omaloomingulisi laule kui ka tuntud heliloojate teoseid.

2016

2014

2013